Kategorie:

Naprawa ekranu iPhone’a 6s

 

Ze wszystkich iPhone’ów na świecie naprawa ekranu iPhone’a 6s jest prawdopodobnie najtrudniejsza.

Nawet jeśli masz wieloletnie doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych, jest to dziedzina dla początkujących, która wymaga dużo szkolenia i wiedzy. Jeśli chcesz samodzielnie naprawić ekran telefonu iPhone, oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć i zrobić:

Naprawa ekranu iPhone’a 6s jest trudniejsza niż w poprzednich modelach, ponieważ trudniej jest podważyć małą szklankę. Oznacza to, że każdy kąt, który zostanie podjęty w celu zdjęcia szkła, będzie oznaczał niewielkie uszkodzenie szkła. Ponadto, ponieważ iPhone będzie narażony na więcej wilgoci, gdy ekran będzie się nadal nagrzewał, a szkło zostanie porysowane, musisz wyczyścić iPhone’a i zabezpieczyć go przed wodą, umieszczając go w miejscu dobrze chronionym.

Są dwie rzeczy, które musisz zrobić, jeśli chcesz samodzielnie naprawić iPhone’a bez konieczności kontaktowania się ze specjalistą: Po pierwsze, musisz uzyskać ekran zastępczy. Po drugie, musisz mieć trochę cierpliwości. Pokażę ci jak.

Zanim zaczniesz cokolwiek robić, powinieneś wiedzieć, jaki rodzaj szkła ma Twój iPhone. Większość modeli iPhone’a 6 będzie miała szkło hartowane w porównaniu do poprzednich modeli. Szkło hartowane jest znacznie mocniejsze i rzadziej pęka lub pęka. Ma również naprawdę cienką warstwę szkła między nimi.

Chodzi o czas i odpowiednie narzędzia, aby przebić się przez szybę. Aby zdjąć iPhone’a, musisz użyć gorącego noża. Nie popełniaj błędu siekania szkła zwykłym nożem, ponieważ po prostu odepchnie go on dalej.

Zeskrob gorącym nożem, aby usunąć resztki. Po usunięciu wszystkich kłaczków i papieru umieść urządzenie z powrotem na ekranie, aby upewnić się, że szkło jest całkowicie wolne od wszelkich pozostałości.

Po zdjęciu całej szyby wyczyść ją. Wystarczy użyć mydła z alkoholem izopropylowym na szmatce i zetrzeć.

Aby zabezpieczyć szybę przed dalszymi uszkodzeniami, umieść urządzenie z powrotem na ekranie i nałóż trochę uretanu na krawędzie ekranu. Zapobiegnie to zarysowaniu lub pęknięciu, a także zapewni ekranowi dobrą warstwę uretanu, aby chronić go przed zarysowaniami.

Nałóż wykończenie ścierne na krawędzie szkła. Dzięki temu krawędzie szkła mają gładkie, płaskie wykończenie, dzięki czemu są one nawet po stronie przeciwnej niż strona, na którą kładziesz krawędź. Ułatwia również zeskrobywanie starego wykończenia.

Teraz możesz już zdjąć narożniki szklanki. Są one lutowane razem w rogach telefonu, więc musisz je usunąć za pomocą obcinaków do drutu i szczypiec. Gdy je zdejmiesz, odłóż je na bok, aby użyć noża do golenia, aby zetrzeć nadmiar materiału z rogów.

Następnie przesuń żyletkę po krawędziach w rogach telefonu. To nie jest tak złe, jak się wydaje. Pamiętaj, aby zgolić skórę pokrywającą metal pod spodem, aby był równomierny po obu stronach.

Usuń powłokę z uretanu z wnętrza ekranu. Musisz upewnić się, że zrobiłeś to poprawnie, aby móc poprawnie złożyć wszystko razem. Jestem pewien, że będziesz zadowolony z rezultatów, więc zrób sobie przysługę i wypróbuj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.