Kategorie:

Naprawdę pracuje się odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1

Avatar
Opublikowane przez Tgfx

Przywracanie danych z macierzy RAID Jakie są różnice między RAID Recovery, oprogramowanie Raid Recovery i Novell Netware / Linux Partitioned Recovery?

photo
przywracanie danych

Przywracanie danych z macierzy RAID Odzyskiwanie RAID jest aktem odzyskiwania utraconych danych z woluminu RAID, który zawiódł z jakiegoś powodu, zwykle jest to problem z kontrolerem, awarii dysku lub innej awarii komponentu. Istnieją różne typy RAID dostępne, takie jak Fibre Channel (FC) i TrueCrypt. Istnieją różne strategie, jeśli chodzi o odzyskiwanie danych w przypadku awarii lub zniszczenia systemu RAID. Najczęściej firmy starają się wykorzystać najlepsze dostępne oprogramowanie i sprzęt, aby określić najlepszy sposób odbudowy woluminu RAID z powrotem do normalności. Jednakże, jeśli utrata danych jest ze względu na fizyczne uszkodzenie dysku twardego lub logicznych urządzeń pamięci masowej, a następnie istnieje kilka innych metod, które mogą być stosowane do odzyskiwania danych.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 priorytet.

Jeśli zastanawiasz się, który rodzaj metody odzyskiwania danych RAID użyć, odpowiedź jest prosta: non-raid. Przywracanie danych z macierzy RAID https://topfence.pl/korzystne-odtwarzanie-danych-z-macierzy-raid-01/ Wykorzystuje ona specjalne urządzenia, które pozwalają na uruchomienie komputera bez użycia urządzenia medialnego tylko do odczytu. W związku z tym, nawet jeśli miałeś niefortunne doświadczenie z jednym z dysków awarii, takich jak awaria logiczna lub uszkodzenia fizycznego, będzie można uruchomić system. Technologia Non-raid umożliwia znacznie więcej opcji odzyskiwania danych, ponieważ odzyskiwanie danych nie jest uzależnione od sposobu ich przechowywania na dyskach. Jest to również rozwiązanie bardziej wydajne niż tradycyjny RAID, ponieważ system operacyjny nie musi przekierowywać wszystkich żądań odczytu do urządzenia RAID w celu odzyskania danych. Ponadto, urządzenia pracujące w systemie non-raid nie muszą dzielić przestrzeni we/wy z innymi dyskami.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID firma godna polecenia.

Dwie najbardziej powszechne formy odzyskiwania danych z macierzy RAID to Fibre Channel (FC) i TrueCrypt. Aby przeprowadzić udane odzyskiwanie danych FC, technik odzyskiwania danych musi uzyskać dostęp do logicznych komponentów macierzy RAID za pomocą aplikacji odzyskiwania danych opartej na systemie DOS lub oprogramowania do odzyskiwania danych działającego w wierszu poleceń, takiego jak RODB. Jeśli dyski uległy awarii, a dane nie zostały odzyskane, pierwszym krokiem powinno być zastąpienie uszkodzonego dysku (dysków) innym, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami w sekcji „reatedisk” tego artykułu.

Zanim dasz do odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1

TrueCrypt to kolejna bardzo popularna metoda odzyskiwania danych. Jego popularność wynika z jego zdolności do pracy zarówno w systemach operacyjnych Linux, jak i Windows. Niestety, bezpieczeństwo TrueCrypta ostatnio ucierpiało, dlatego należy unikać tej metody, chyba że jest się pewnym swojej zdolności do ochrony danych. Dyski FC backup nadal mogą być używane do odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków twardych, ale do tego zadania należy wdrożyć maszynę z systemem Windows.

Trzecią najczęściej stosowaną metodą jest odbudowanie fizycznej struktury uszkodzonego dysku twardego lub partycji SAN. Technika ta, znana jako odbudowa lustra SAN, jest bardzo podobna do odbudowy dysku fizycznego. W obu przypadkach do wykonania niezbędnych kopii danych należy użyć urządzeń niebędących urządzeniami RAID. Po skopiowaniu danych z lustra SAN należy je następnie skopiować do lustra nieraidowego. Zasadnicza różnica między nimi polega na tym, że w przypadku tworzenia kopii lustrzanych w sieci SAN do tworzenia kopii lustrzanych należy użyć urządzenia raid. W przypadku mirroringu SAN bez użycia raid do tworzenia kopii lustrzanych wszystkich danych w systemie wystarczy jeden komputer.

Jeżeli żadna z tych metod nie zadziała, następnym krokiem może być zakup sprzętu do odzyskiwania danych Raid. Jednakże sprzętowe odzyskiwanie danych Raid może być dość kosztowne, dlatego wiele firm decyduje się na zastosowanie programowego odzyskiwania danych Raid. Programowe odzyskiwanie danych Raid jest podobne do sprzętowego odzyskiwania danych Raid w tym sensie, że wymaga kilku komputerów w celu wykonania kopii wszystkich danych w systemie. Jednakże, programowe odzyskiwanie Raid jest tańsze niż sprzętowe. Programowe odzyskiwanie Raid może być również wykonywane na platformach Novell Netware, gdzie jest ono natywnie obsługiwane.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 doświadczony serwis.

Metoda odzyskiwania danych oparta na oprogramowaniu jest najmniej kosztowna spośród wszystkich czterech metod odzyskiwania danych. Istnieją pewne ważne względy, które należy pamiętać o metodach odzyskiwania opartych na oprogramowaniu. Po pierwsze, najważniejszym aspektem jest to, jak szybko jesteś w stanie odzyskać swoje dane przy użyciu tej metody. Aby prawidłowo określić ilość uszkodzeń dysku niezbędnych do odzyskania danych, należy określić wielkość przestrzeni dyskowej użytkowej. Następnie należy określić, który dysk jest uszkodzony lub nie. Jeśli dysk, który uległ awarii jest jedynym dyskiem używanym do przechowywania danych, nie będzie można odzyskać dane z pozostałych dysków.

Po ustaleniu, który dysk należy wymienić, należy ponownie podzielić dysk na partycje, utworzyć nową partycję lub przenieść dane do innej lokalizacji. Podczas wykonywania każdej z tych procedur ważne jest sprawdzenie stanu dysku. Ogólnie zaleca się wykonanie skanowania odzyskiwania danych na żywo za pomocą płyty Live CD. Ten proces pozwoli sprawdzić, czy żadne inne dyski nie powodują problemu i czy dysk działa prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.