Kategorie:

Odzyskiwanie danych firma.

Odzyskiwanie danych Koszty odzyskiwania danych

Wraz z rosnącym uzależnieniem od danych, środowisko biznesowe i osobiste staje się coraz bardziej cyfrowe. Z tym wiąże się coraz bardziej cyfrowe środowisko zagrożeń. Odzyskiwanie danych może pomóc firmom w usuwaniu skutków typowych incydentów, przywracając systemy do stanu sprzed wystąpienia incydentu. Pozwala to nie tylko zminimalizować kosztowne przestoje, ale także utrzymać wydajność firmy. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z dostępnych metod. Zanim jednak omówimy same metody, przyjrzyjmy się, ile one kosztują.

Objawy utraty danych

Utrata danych jest nieunikniona w wielu sytuacjach, także w przypadku nieoczekiwanej awarii pamięci masowej dysku. Może ona nastąpić z wielu powodów, w tym z powodu fizycznego uszkodzenia dysku lub przerwy w dostawie prądu. Nagłe przerwy w dostawie prądu mogą spowodować ponowne uruchomienie lub awarię komputera, a także uszkodzenie systemu operacyjnego i sprzętu. Często system komputerowy nie jest w stanie odzyskać wszystkich utraconych danych, ale niektóre pliki można odzyskać za pomocą operacji automatycznego odzyskiwania.

Jeśli wystąpił którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast wezwać profesjonalną firmę zajmującą się odzyskiwaniem danych. Wykwalifikowany inżynier oceni uszkodzony dysk i określi, czy można go odzyskać. Może on nawet zaoferować bezpłatną wycenę, aby odzyskać dane. Można również skorzystać z usługi „no data, no fee policy”. Gwarantuje to, że nie będziesz musiał nic płacić, jeśli nie uda się odzyskać danych.

Dysk twardy z komunikatem, że nie jest gotowy do uruchomienia systemu, może być uszkodzony lub uszkodzony. Zmiana priorytetu rozruchu w systemie operacyjnym może również spowodować uszkodzenie struktury partycji. Możliwe, że dysk twardy został sformatowany lub utracił swoje oryginalne formatowanie. Wcześniejsze wyłączenie urządzenia może pomóc w odzyskaniu danych. Jeśli jednak szybkość dostępu do plików drastycznie się zmniejszyła, problem może być związany z uszkodzeniem dysku twardego lub błędem odczytu/zapisu.

Symptomy utraty danych dla firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych mogą być trudne do wykrycia. Utrata danych może być spowodowana wirusem, awarią sprzętu lub błędem ludzkim. Dobra wiadomość jest taka, że większość utraconych danych można odzyskać. Dysk twardy może być jedynym sposobem odzyskania ważnych danych. Na szczęście istnieje wiele metod odzyskiwania utraconych informacji, a jeśli nie masz jeszcze kopii zapasowych wszystkich najważniejszych plików, nie ma powodu, aby nie skorzystać z usług firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych.

Metody

Odzyskiwanie danych obejmuje szeroki zakres aspektów, od prostego odnalezienia utraconych dokumentów po przywrócenie całego centrum danych lub aplikacji. Usługi odzyskiwania danych są niezbędne, gdy klęski żywiołowe, przerwy w dostawie prądu lub inne zakłócenia powodują wyłączenie systemów i aplikacji. Niezależnie od charakteru zakłócenia, szybkie odzyskanie danych ma kluczowe znaczenie dla zapobieżenia przerwom w działalności i utrzymania najważniejszych strumieni przychodów. Odzyskiwanie danych może jednak nie być jedynym rozwiązaniem problemu utraty danych. W zależności od okoliczności może zaistnieć potrzeba odzyskania danych zarówno fizycznych, jak i logicznych.

Odzyskiwanie fizyczne jest realną opcją w sytuacjach, gdy urządzenie pamięci masowej jest fizycznie uszkodzone. Na przykład, jeśli dysk twardy lub karta SD są uszkodzone lub zostały sformatowane, specjaliści od odzyskiwania danych mogą być w stanie wydobyć dane z urządzenia. Ta sama zasada dotyczy danych odzyskiwanych z uszkodzonych płyt DVD i CD. Ten rodzaj odzyskiwania danych jest szczególnie skuteczny, gdy dane zostały utracone lub zostały uszkodzone w sposób uniemożliwiający ich naprawę. Po utracie pliku danych nie należy usuwać ani nadpisywać danych z komputera.

Odporna technika FDA poprawia dokładność przewidywania w przypadku brakujących danych. Uwzględnia ona rozkłady skośne i odzyskuje dane z pojedynczych i wielu kanałów czujników. Ponadto można ją stosować również w przypadku danych asynchronicznych i skorelowanych. Funkcja wielkiej mediany jest bardziej odporna na wartości odstające niż inne metody odzyskiwania danych. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze algorytmy nie są w stanie odzyskać każdego punktu danych.

Dobra strategia tworzenia kopii zapasowych zapewnia zachowanie najważniejszych danych w przypadku awarii podstawowego systemu. Kopia zapasowa może być dyskiem zewnętrznym, pamięcią USB lub systemem przechowywania danych w chmurze. Druga kopia może nawet znajdować się w tym samym miejscu, co kopia podstawowa. Taka spójność kopii zapasowych zapewni minimalną utratę danych między kolejnymi kopiami. Jeśli dojdzie do awarii danych pierwotnych, można je odzyskać. Strategia ta nosi nazwę tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych.

Koszt

Przy określaniu kosztów odzyskiwania danych należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Firma świadcząca usługi odzyskiwania danych musi zainwestować w czyste pomieszczenia, zaawansowany sprzęt i wykwalifikowanych specjalistów. Koszt odzyskiwania danych obejmuje również koszt części i narzędzi dla dawców. Firma o ugruntowanej pozycji będzie inwestować część swoich środków w rozwój technologii i badania. Inwestycje te zwiększają skuteczność odzyskiwania danych i przynoszą korzyści wszystkim klientom. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych powinny również zapewnić sprawny dział obsługi klienta.

Koszt odzyskiwania danych zależy od kilku czynników, w tym złożoności i stanu urządzenia pamięci masowej. Większość profesjonalnych firm dysponuje biblioteką dysków twardych od dawców, ale zdarza się, że inżynierowie muszą zamówić części od innego dostawcy. Jeśli firma nie dysponuje częściami zapasowymi, prawdopodobnie będzie musiała zakupić nowy dysk twardy. Po odzyskaniu danych inżynierowie wysyłają dane do klienta. Na koniec inżynierowie weryfikują dane, aby zapewnić ich poprawność.

Rodzaj utraty danych może mieć również wpływ na koszt ich odzyskania. Usługi odzyskiwania danych mogą odzyskiwać dane z wielu typów urządzeń pamięci masowej, takich jak laptopy, komputery stacjonarne i NAS. Koszt usług odzyskiwania danych zależy od typu urządzenia pamięci masowej, jego interfejsu i stopnia uszkodzenia. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych zazwyczaj nie podają swoich cen w Internecie, dlatego ważne jest, aby zapytać o koszty i czas realizacji. Niektóre zadania mogą być proste i nieskomplikowane, inne wymagają specjalistycznego sprzętu i technik.

Opłaty za odzyskiwanie danych mogą się znacznie różnić. Renomowane firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych zaczynają się od 500 USD. Należy jednak unikać firm, które reklamują się niską ceną. Firmy te często pobierają opłaty ryczałtowe i stawki godzinowe. Stawka godzinowa inżyniera odzyskiwania danych wynosi od 100 do 300 USD, a wysokość opłaty może się różnić w zależności od stopnia złożoności zadania odzyskiwania danych. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju naprawy komputera, ważne jest, aby rozejrzeć się w celu wybrania najlepszej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych dla swoich potrzeb.

Czas

Co oznacza czas odzyskiwania danych? Czas odzyskiwania danych odnosi się do czasu potrzebnego na odzyskanie utraconego pliku lub systemu. Może on wynosić sekundy, minuty lub godziny. Jednak dane nigdy nie są cenniejsze niż w momencie ich utraty. Wraz z upływem czasu tracą one na wartości. Na szczęście istnieją pewne skuteczne sposoby przyspieszenia procesu odzyskiwania danych. W tym artykule zostaną omówione trzy sposoby przyspieszenia odzyskiwania danych.

Dobrym punktem wyjścia jest wyłączenie komputera zaraz po wykryciu problemu. Wyłączenie może wydawać się drastyczne, ale znacznie zwiększa szanse na pomyślne odzyskanie danych. Podczas tego procesu należy całkowicie odłączyć komputer od zasilania, ponieważ jakiekolwiek dalsze działania mogą spowodować poważne uszkodzenie nośnika. W niektórych przypadkach specjaliści ds. odzyskiwania danych stosują proces zwany „rzeźbieniem danych”, aby odzyskać pliki, które są uszkodzone i mogą być niemożliwe do odzyskania.

Czas odzyskiwania danych różni się w zależności od przypadku. W niektórych przypadkach proces ten może trwać zaledwie kilka godzin, a w innych nawet kilka dni. Czas odzyskiwania danych zależy w dużej mierze od powagi problemu i możliwości oczekiwania. Jeśli jednak dysk jest w pełni sprawny, czas ten może ulec znacznemu skróceniu. Jeśli dane zostały utracone w wyniku przypadkowego usunięcia, działania wirusa lub formatu, ich odzyskanie może potrwać nawet 48 godzin. Podobnie w przypadku dysków, które wymagają odzyskiwania sprzętowego, może to trwać od siedmiu do dziesięciu dni lub dłużej.

Odzyskiwanie danych jest bardziej złożone niż kiedykolwiek. Ponieważ dyski HDD i SSD to niezwykle skomplikowane urządzenia, każdy rodzaj awarii wymaga zastosowania innych technik odzyskiwania utraconych danych. Procedury odzyskiwania danych są zazwyczaj opracowywane przez zespoły informatyków i inżynierów, którzy mają duże doświadczenie w rozwiązywaniu problemów. Ponadto producenci dysków twardych i SSD wypuszczają co roku setki nowych modeli, dzięki czemu stale zwiększają ich pojemność i wydajność. Z tego powodu firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych muszą inwestować ogromne środki w badania i rozwój, aby nie pozostać w tyle.

Miejsce, w którym można uzyskać pomoc

Jeśli znasz się na komputerach, być może próbowałeś samodzielnie odzyskać utracone dane, ale uświadomiłeś sobie, że nie potrafisz tego zrobić. Właśnie w tym momencie niezbędna staje się pomoc z zewnątrz. Samodzielne odzyskiwanie danych może doprowadzić do skasowania cennych danych i uniemożliwić ich odzyskanie. Usługi odzyskiwania danych obejmują nie tylko oprogramowanie, ale także fizyczne naprawy dysku.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]