Kategorie:

Podłoga na taras – Co wybrać?

Avatar
Opublikowane przez Tgfx

Podłoga na taras – Co wybrać?

Niedługo będziemy witać wiosnę. Dni będą coraz cieplejsze i coraz chętniej będziemy przesiadywać na dworze. Wszak po to przeprowadziliśmy się na wieś aby czerpać całymi garściami z otaczającej przyrody. Trzeba pomyśleć o tym, aby wygospodarować miejsce, gdzie będzie można usiąść poczytać książkę, podziwiać widoki lub miło spędzić czas ze znajomymi. O ile wybór mebli ogrodowych zwykle nie sprawia problemów to z podłogą jest już trochę gorzej. Co wybrać aby to po czym będziemy chodzili spełniało swoją rolę i było funkcjonalne? Do wyboru mamy kilka rozwiązań:

Żwir – to dobre rozwiązanie?

Prostym rozwiązaniem wydaje się być wysypanie żwiru w kąciku wypoczynkowym. Jeśli jednak mamy do czynienia z terenem podmokłym i żyzną glebą, to kamienie po pewnym czasie „zatoną”. Zatem żwir nadaje się wszędzie tam, gdzie jest twarda, gliniana ziemia. Aby chodzenie po takim żwirze było wygodne nie powinny one mieć większej średnicy niż 25mm, w przeciwnym razie będzie można skręcić nogę. Należy także pamiętać o uformowaniu terenu w taki sposób aby były spadki umożliwiające odpływ wody.

A może drewniane deski?

Na placyku wysypanym żwirem możemy ułożyć drewniane deski, lekko je zagłębiając. Muszą one być dość grube, aby przy chodzeniu się nie podnosiły. Możemy wykorzystać do tego celu stare podkłady kolejowe, które są niezwykle trwałe lub bezużyteczne belki, które pozostały nam np. po budowie. Jeśli placyk lub całą działkę mamy ogrodzoną sztachetami drewnianymi lub drewnopodobnymi np. sztachety PCV, to całość będzie się dobrze komponować.

Okrąglaki też mogą się sprawdzić

Ciekawy efekt uzyskamy, kiedy wyłożymy placyk wypoczynkowy wbitymi na sztorc drewnianymi okrąglakami, pociętymi i zaimpregnowanymi. Taki drewniany bruk można kupić w centrach ogrodniczych. Wbijając je musimy się postarać aby były one wbite mniej więcej równo, tylko wtedy będzie się po nich wygodnie chodziło. Jeśli będzie nie równo, to się będziemy o nie potykać, a krzesła i stoły będą się chwiać. Okrąglaki również będą się dobrze prezentowały z drewnopodobnymi sztachetami PCV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.