Kategorie:

Zalotne spojrzenie

Avatar
Opublikowane przez Tgfx

Zalotne spojrzenie

Czym byłoby jednak zalotne spojrzenie, gdyby nie gęste, długie i mocno podkręcone rzęsy? Na co dzień użyj zalotki i starannie wytuszuj rzęsy, dzięki czemu oczy będą wydawały się większe, bardziej otwarte. Wybierając się natomiast na „wielkie wyjście”, zaszalej i doklej pasek sztucznych rzęs lub kępki, które wyglądają bardziej naturalnie. Namalowanie czarnej kreski tuż przy linii rzęs pomoże w ukryciu miejsc, w których zostały one doklejone. Kreatorzy na pokazach mody „Wiosna 2012″ mocno podkreślali również naturalność i twarz skąpaną w promieniach słońca. Jeśli zatem lubisz aktywny wypoczynek, chociażby jazdę na rowerze, to z łatwością uzyskasz piękną opaleniznę, gdy wolisz jednak domowe pielesze i rzadko wystawiasz się na słońce, efekt ten uzyskasz dzięki i wyraźnemu wykonturowaniu twarzy bronzerem j i różem, koniecznie; w odcieniach morelowych lub koralowych, modnych w tym sezonie.

EKSTREMALNE SPOJRZENIE

Wiosną nie może zabraknąć przydymionego spojrzenia. Makijaż typu „smoky eyes” ma niezliczoną liczbę odsłon i z każdym sezonem podejmowane są kolejne próby odkrywania go zupełnie na nowo. Okres wiosenny to zderzenie modnego oka z bardzo jasnymi, prawie niewidocznymi brwiami oraz postawienie przy tym głównie na cienie w kolorze granatu i brązu. Oczywiście w przypadku tak wyrazistego oka, usta warto podkreślić delikatną pomadką, najlepiej w odcieniu „nudę”. Inną propozycją dającą efekt wręcz teatralny jest zastosowanie w przydymionym oku brokatu na całej górnej powiece i lekko ponad tuk brwiowy oraz na dolnej powiece, tak jakby osypał się on na policzki. Bez wątpienia taki makijaż mało ma wspólnego z codziennością, zatem polecam go raczej na wielkie wyjście. W przypadku, gdy lubisz kolorowy makijaż oka, wypróbuj całą paletę barwnych cieni do powiek, łącząc je w różnych konfiguracjach: szarości i brązy z różem, fiolety z zielenią lub błękitem, turkusy z szarościami lub złotem i brązem bądź stosując solo. Nałożenie cieni może być dowolne, na ruchomą powiekę, jedynie w jej załamaniu lub na całą powierzchnię powieki aż po łuk brwiowy. Oprawą każdego spojrzenia są brwi… Wiosną mogą być one grubsze, bardziej zmierzwione, a czasami nawet wręcz graficzne. Te ostatnie polecam jednak tylko tym z Was, które mają bardziej wyrazisty typ urody i jedynie w przypadku delikatnego makijażu oka. Warto zatem sprawdzić, jak powinnaś się malować na podstawie urodowych czterech pór roku.

POKAŻ PAZURKI

Elementem, który świetnie dopełni makijaż, będzie staranny manicure. Najpopularniejszymi odcieniami lakierów do paznokci na wybiegach pokazów mody były kremowe szarości, transparentne róże, beze, a także klasyczna czerwień, koral oraz efekt hologramu (szczególnie srebrny) i graficzne wzory. Słynne marki kosmetyczne stawiają natomiast na odcienie czekoladowego brązu oraz zieleni, różu, pomarańczu i fioletu w wersji pastelowej lub bardziej intensywnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.