Kategorie:

Cyfrowa waluta staje się dla milenialsów ważniejsza niż złoto

 

Każde z pokoleń miało swoje cechy charakterystyczne. Wpływające na historię, wykorzystywane w celach satyrycznych. Aktualnie większość świata opiera swoje działania na wirtualnej rzeczywistości, sieci Internet i wszystkim, co z nimi powiązane. Rosnąca świadomość ludzi dotycząca tego, jak działają nowe technologie wpływa pozytywnie na rozwój wielu branż, a także poszczególnych jednostek. Swój udział mają przy tym także cyfrowe waluty – stworzone, by zachować anonimowość ich właściciela i korzystać z nowych technologii, aktualnie coraz mocniej przebijające się do mainstreamu.

 

Aktualna sytuacja bitcoina i innych kryptowalut

 

Waluty cyfrowe co chwilę osiągają kolejne kamienie milowe, mające znaczący wpływ na ich rozwój. W 2020 roku udało się takich etapów pokonać kilka, co bezpośrednio przełożyło się na większą świadomość wśród użytkowników i lepsze przyjęcie wśród laików. Najnowsze badania wykazują, że zasoby cyfrowe w bardzo krótkim czasie stały się niezwykle ważne, szczególnie dla pokolenia milenialsów. Młodzi ludzie, choć nie są przyzwyczajeni do odwiedzania kasyn i gier, takich jak Jackpot 6000, uwielbiają bitcoiny. Już niedługo może dojść do sytuacji, gdzie złoto przestanie być najpopularniejszym lokowaniem swoich środków finansowych.

 

Oczywiście nie oznacza to, że Bitcoin jest wart więcej niż wymieniony wcześniej metal, jednak pod względem użyteczności, waluta wirtualna jest doskonałą jego alternatywą. Wartość bitcoina i jego pochodnych będzie rosnąć z roku na rok, gdy młodsze pokolenia będą stawać się coraz starsze i bardziej biegłe w znajomości sieci Internet.

 

Przyszłość wirtualnej waluty

 

JP Morgan przeprowadził ostatnio badanie, mające na celu zebranie wiadomości o tym, jaką wartość posiadają różnego rodzaju aktywa. Wyniki mogą dla wielu nie być zaskakujące – bitcoin jest na najlepszej drodze do tego, by stać się opcją bardziej atrakcyjną niż złoto, szczególnie dla młodszych pokoleń. Swoje zdanie wygłosiła na ten temat firma świadcząca usługi finansowe: „Kryptowaluty czerpią wartość nie tylko dlatego, że służą jako magazyn bogactwa, ale także ze względu na ich użyteczność jako środek płatniczy. Im więcej podmiotów gospodarczych zaakceptuje kryptowaluty jako środek płatniczy w przyszłości, tym wyższa będzie ich użyteczność i wartość. Potencjalna długoterminowa korzyść dla bitcoina jest znaczna, ponieważ bitcoin konkuruje bardziej intensywnie ze złotem jako „alternatywną” walutą”

 

Takie słowa mogą jedynie potwierdzić niewierzącym w świat internetu, jak daleko zaszedł ekosystem walut cyfrowych. Jeszcze kilka lat temu, Jamie Dimon oskarżał bitcoin o bycie oszustwem. Aktualnie, sam jest jego zwolennikiem. Podobne zachowanie wykazała znaczna część społeczeństwa. Aktualnie, wartość cyfrowej waluty w świecie rzeczywistym jest nieoceniona, a jej rozwój przyczynia się do jeszcze większej popularności w tzw. Mainstreamie.

 

Płatności za pomocą kryptowalut

 

Niedawno, Square dokonało zakupu ogromnej liczby kryptowalut. Swoje działania w kierunku przyjęcia tej metody płatności ujawnił z kolei PayPal. Od tego czasu ceny walut cyfrowych wzrosły i są na ustach obserwatorów biznesowych. Sprzedawcy powoli odkrywają, że wprowadzenie kolejnej metody płatności pozytywnie wpływa na poprawę sprzedaży i otwiera drzwi do zdobycia kolejnej grupy klientów.

 

Aktualnie wiele portali z licznej grupy branż pozwala na zakupy i płatności przy pomocy kryptowalut. Te kroki są dobre nie tylko dla samych wirtualnych walut, ale także dla branży hazardowej. Korzystanie z tej opcji płatności w internecie jest niezwykle łatwe, a przy tym bezpieczniejsze i tańsze od tradycyjnych przelewów czy kart kredytowych. Bitcoin i jego pochodne pomagają także na zachowanie anonimowości i w przypadku dużych wygranych, gracz nie musi martwić się o to, że ktoś odkryje jego tożsamość. Przemysł gier hazardowych online może zatem czerpać garściami z nowych technologii, co ostatecznie przełoży się na lepsze opcje dla odbiorców ich usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.