Kategorie:

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jaka efektywność? i jakie są sumy.

Avatar
Opublikowane przez Tgfx

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Wskazówki dotyczące odzyskiwania macierzy Raid

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 usługa.
Przywracanie danych RAID 0+1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Macierz dyskowa Raid Matrix w niedawno wdrożonym serwerze doznała poważnego wstrząsu. Zdarzyło się to najlepszym z nas – odzyskiwanie macierzy RAID z macierzy RAID 0 + 1 Data Recovery. Było kilka rzeczy, które poszły nie tak, a jedną z nich było to, że nie wiedzieliśmy, że macierz RAID ma dwa niezależne kontrolery na dysk i zapomnieliśmy przełączyć kontrolery z powrotem po awarii sieci SAN. W tym artykule opisujemy problem i jego rozwiązania, które szczegółowo opisane są w tabeli poniżej:

Przywracanie danych z macierzy RAID w przebojowa taktyka.

Odzyskiwanie macierzy RAID z RAID 0 + 1 Odzyskiwanie danych W poniższej tabeli wyszczególniamy najbardziej krytyczne pliki oraz najważniejsze pliki, dla których musimy posiadać ważne dane. Ważne dane są pogrubione, natomiast krytyczne informacje są napisane małą czcionką. Za pomocą konsoli Raid Manager możemy uruchomić proces odzyskiwania danych poprzez skonfigurowanie celu failover, a także poinstruować kontroler o portach I/O.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 pomocny porządek.

Pliki dotknięte awarią sieci SAN są wyświetlane w kolejności występowania na macierzach SAN w kolejności wielkości bloków. Najważniejsze dane (spośród tych, które nie nadają się do użytku) zaznaczone są kolorem czerwonym. Do sporządzenia listy wszystkich uszkodzonych partycji możemy wykorzystać narzędzie Block Management Utility (BMU). Kolejnym krokiem jest uruchomienie systemu operacyjnego w celu przeprowadzenia procesu odzyskiwania danych z dysku. Zawartość katalogu /proc może zostać wykorzystana do wyświetlenia listy wszystkich procesów.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID jaka efektywność? i jakie są zapłaty.

Musimy określić współczynnik MTBF dla każdego bloku logicznego. Plik danych z raid 0,1 jest paskowany na wszystkich krawędziach z rozmiarem w KiB po prawej stronie. Konfiguracja macierzy RAID musi być utworzona z adresem logicznym w zakresie 16 KiB. Każdy adres logiczny musi być przetłumaczony na rozmiar w bajtach, który jest odpowiedni dla ustawienia MTBF. Następnie na skonfigurowanej ramce możemy utworzyć urządzenie raid, określając liczbę dysków w zakresie od jednego do szesnastu. Następnie możemy aktywować macierz, albo korzystając z puli kolejkowania, albo ustawiając określony przez nas algorytm silnika.

Następnym krokiem jest utworzenie połączeń logicznych, które są wymagane do odzyskiwania RAID. Odbywa się to poprzez utworzenie wymaganego hypervisora dla systemu operacyjnego Linux. Zalecane jest utworzenie hypervisora dla Mac OS, ponieważ Apple Macintosh używa jądra Linux. Musimy otworzyć narzędzie „dysk”, aby zlokalizować odpowiednie partycje na dysku twardym i utworzyć połączenie logiczne, które obejmie dostępną przestrzeń.

Kolejnym krokiem w procesie odzyskiwania macierzy RAID jest otwarcie wyjścia konsoli systemu operacyjnego Linux. Aby jądro systemu Linux mogło komunikować się ze sterownikiem RAID, należy w linii poleceń jądra dodać opcję -auptool-raid=vendorid. Szczegółowe informacje jak to zrobić znajdują się w dokumentacji RAID. Jeśli korzystamy z serwera bazy danych Oracle, musimy otworzyć konsolę DBMS i połączyć serwer z silnikiem pamięci masowej Oracle poprzez sterowniki Oracle, które są załadowane w komputerze.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 inteligentny firma na ratunek.

W celu przetestowania odzyskanych danych, możemy skopiować pliki z dysków logicznych na dyski logiczne za pomocą konsolowego polecenia txt. Należy zauważyć, że w poprzednim kroku napotkaliśmy pewien problem w BIOSie, który uniemożliwił nam zainstalowanie kontrolera RAID. Jest to związane z ustawieniem 'bios-write-block-size’.

W celu zakończenia odzyskiwania danych z macierzy raid nie jest, powinniśmy zamknąć wszystkie aplikacje, które były uruchomione, gdy system się zawiesił. Następnie powinniśmy zrestartować komputer w celu załadowania zaktualizowanego oprogramowania układowego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinniśmy być w stanie pomyślnie uruchomić naszą aplikację Nested standby lub RAID-based backup w naszym drugorzędnym centrum danych.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.