Kategorie:

Ozdoby z muszli

Avatar
Opublikowane przez Tgfx

Czas wakacji to najczęściej czas podróży. Z każdego miejsca, które odwiedzamy przywozimy szereg pamiątek, z którymi później nie do końca wiadomo co zrobić. Z nad morza przywozimy oczywiście muszle, ktore leżące na półce w sklepie lub na przydrożnym straganie zachwycily nas swoim kształtem, kolorem lub wielkością. Muszle przywiezione znad morza można wykorzystać do udekorowania domu na wiele sposobów. Przyozdabią one każde pomieszczenie nie tylko takie, które zostały zaaranżowane w marynistycznym stylu. A oto kilka pomysłów na wykorzystanie muszelek w domu.

Muszelki na stół

Muszle zarowno te małe jak i te duże można wykorzystać do dekoracji każdego stołu. Taką dekorację można wykonać albo w marynistycznym stylu wykożystująć dużo niebieskich dodatków albo w stylu romantycznym używając jpastelowych barw. Bez względu na to w jakim stylu chcemy wykonać dekorację jeśli uda nam się nawiercić dziurki w muszlach, możemy je poprzyszywać do serety czy obrusu. Możemy także zrobić jedną dekorację stołową np. w szklanej przezroczystej misce. Pomocne mogą okazać się także inne dodatki takie jak świece, kamienie, czy też piasek.

Wianki i ramki z muszelek

Muszelki doskonale nadają się też do przyozdobienia ramki na zdjęcia lub wianka z suszonych kwiatów który można powiesić na ścianie lub położyć na stole. Zarówno wianek jak i ramkę można kupić gotowe lub zrobić wlasne. Do przymocowania muszli na wianku najlepiej użyć żylki wędkarskiej, a do ramki najlepiej użyć kleju. Do wykonania ramki najbardziej nadają sięy małe muszle podobnej wielkości natomiast na wianek można wykorzystać przeróżne wielkości muszli.

Świeca z muszli

Duże muszle mogą posłużyć za świece. Można w nie nie tylko włożyć gotową już świecę ale także zalać jej wnętrze woskiem. Do zalewania woskiem trzeba wybrać płaskie, otwarte muszle które mogą posłużyć za pływające świece.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.